czwartek, 24 maja 2012

Laurka na Dzień Mamy

Dzisiaj z okazji dnia Mamy spróbuję pokazać co można zrobić z dzieckiem w ramach laurki :) Oczywiście najlepiej by było gdyby to była niespodzianka. Ponieważ to mój pierwszy wpis tego typu proszę o wyrozumiałość, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość zdjęć :)

Wykonanie tej pracy nie powinno sprawiać problemów dziecku 5 - letniemu, choć wiadomo, że potrzebuje ono naszej pomocy :) Zwłaszcza przy zaginaniu i mocowaniu kwiatków. Reszta to inwencja twórcza Pociechy :)

Ta zabawa plastyczna rozwija zdolności manualne dziecka, ćwiczy koordynacje ruchową i małą motorykę (manipulacja).
Będą nam potrzebne:
- kartka papieru (wielkość i kolor dowolne)
- paski bibuły (ok 5 cm grubości)
- nożyczki
- klej/taśma klejąca
- pisaki
- ozdoby (piórka, brokat, cekiny itp)
- dziurkacz
- tasiemka


1. Pasek bibuły starannie zawijamy na brzegach. 
2. Następnie cały pasek zawijamy tworząc kształt kwiatu. Ważne jest żeby nie zawijać kwiatków zbyt ciasno bo stracą kształt. 

 3. Możemy łączyć kolory, ale to będzie wymagać większego zaangażowania osoby dorosłej.
4. Następnie kwiaty naklejamy na kartkę papieru złożoną na pół. Najłatwiej jest je przykleić taśmą klejącą jednak znacznie estetyczniej wyglądają, gdy są przyklejone klejem. 

5. W dwóch miejscach robimy dziurkaczem otwory, przez które przepleciemy tasiemkę. Mogą to być otwory, dzięki którym zamkniemy kartkę, bądź na jej brzegu, które tylko będą ozdobnie.

6. Końcówkę wykańczamy brokatem, pisakami, piórkami, cekinami i innymi tego typu. Jak kto lubi. Dziecko na pewno znajdzie tysiąc rozwiązań. Oczywiście cała kartka powinna być zapełniona, kolorowa i wesoła. Ja zostawiłam miejsce na środku dla pewnej małej 3 - latki, która będzie je wykańczać.

7. W środku kartki wpisujemy życzenia.Mam nadzieję, że przedstawiłam to w miarę jasno i że komuś się przyda :) Niestety zdjęcia nie oddają pełnego efektu, ale będę pracować nad poprawą jakości :)

2 komentarze:

  1. Sama mam zamiar bawić się z synkiem kredkami i nożyczkami ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Takie zabawy są najfajniejsze, rozwijają wiele sfer: manipulację, kreatywność, estetykę, cierpliwość. A dodatkowo i przede wszystkim są źródłem uśmiechu :)

      Usuń

Szukaj na tym blogu