poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Robaczki - Czuczu

Ostatnio będąc w księgarni trafiłam na puzzle od Czuczu - Układam Robaczki. Serii Czczu większości rodziców nie trzeba przedstawiać. Dla niewtajemniczonych są to różnego rodzaju puzzle i gry edukacyjne dostosowane do wieku dziecka.
układam robaczki - czuczu
Wracając do robaczków. Moje dziecko jest nimi bardzo zainteresowane. Gdy przyniosłam do domu kolorowe pudełko Mała miała 20 miesięcy. Początkowo układałyśmy puzzle razem, teraz coraz lepiej radzi sobie sama.
W zestawie znajduje się 5 czteroelementowych układanek: pszczoła, osa, motyl, gąsienica i ślimak. Mam wrażenie, że trzy pierwsze są łatwiejsze do ułożenia dla dziecka, a ślimak i gąsienica wymagają większej wprawy i wyobraźni przestrzennej. To duży plus, ponieważ cały zestaw nie znudzi się szybko. Moja córka po kilku próbach opanowała układanie pszczoły, motyla i biedronki, a gąsienica i ślimak nieprzerwanie ją zajmują na dłużej. 
Poza układaniem robaczki można traktować jako źródło wiedzy o częściach ciała tych żyjątek, jak również dobrą podstawę do nauki kolorów i liczenia. 
Dla mnie to świetna układanka  w dobrej cenie. Z dotychczasowych zestawów od Czuczu ten zdecydowanie najlepiej się u nas sprawdza. 

Wpis nie jest sponsorowany

4 komentarze:

Szukaj na tym blogu